Ako získať dva štátne príspevky pre mladých. Je to vôbec možné?

Autor: Denisa Švecová | 8.10.2014 o 20:44 | (upravené 8.10.2014 o 20:50) Karma článku: 0,00 | Prečítané:  42x

Hypotekárny úver pre mladých a využitie štátneho príspevku sú v dnešnej dobe, keď úrokové sadzby dosahujú svoje historické minimum, veľmi výhodný a lacný spôsob zaobstarania si vlastného bývania. Samozrejme pokiaľ človek spĺňa podmienky na jeho získanie. Čo však v prípade, ak nárok na získanie štátneho príspevku spĺňajú obaja žiadatelia? Dnes budem hovoriť o prípade, ktorý u nás vo firme (vy)riešila kolegyňa – D. Hrčková.

Jedného dňa sa jej na základe referencie ozvali dvaja klienti – partneri, že majú vybratú nehnuteľnosť, byt v Bratislave, a potrebovali by vyriešiť najvýhodnejšie financovanie na jeho kúpu. Cena kupovaného bytu bola 150 000 €. Výška úveru, ktorý potrebovali bola 100 000 €. Zvyšnú časť vo výške 50 000 € vedeli klienti pokryť z vlastných zdrojov.

Po sumarizácii vstupných údajov sa zistilo, že nárok na hypotéku pre mladých spĺňajú obaja. Naskytla sa otázka, či by mohli na jednu nehnuteľnosť získať aj dva štátne príspevky? Každý „ten svoj“.

Štandardne banky umožňujú získať štátny príspevok len jedenkrát na jednu nehnuteľnosť. Po dôkladnom prieskume situácie na trhu v jednotlivých bankách som zistila, že možnosť získať dva štátne príspevky pre mojich klientov ponúka VÚB banka. Podali sa dve žiadosti o úver vo výške 50 000 €, pre každého samostatne, s tým že v oboch prípadoch sa ako zábezpeka použila ten istý kupovaný byt. Výsledok schvaľovania bol pozitívny. Takto Danieliny klienti získali dvojnásobnú úsporu v podobe dvakrát získaného štátneho príspevku pre mladých, ktorého výška je cca 70 €/mesačne. Počas piatich rokov, kedy je štátny príspevok poskytovaný, získajú navyše nie 4 200 €, ale dvojnásobok, čiže 8 400 €.

Na záver jedno odporúčanie. Vždy sa pri výbere hypotekárneho úveru poraďte s nezávislým odborníkom, ktorý Vám vie zanalyzovať Vašu situáciu. Aj pri zdanlivo neriešiteľných situáciách je vždy možnosť nájsť riešenie, ktoré klienta poteší a vykúzli úsmev na tvári aj v podobe ušetrených peniažkov :).

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Gašpar zdržuje. Kočnerovho policajta neriešia

Policajný prezident tvrdil, že požiadal prokurátora o správu, aby mohol proti vyšetrovateľovi zakročiť. Prokuratúra takú žiadosť nedostala.

DOMOV

Košičanku pustili z letiska v Burgase po dvoch dňoch

Pas jej priviezla dobrovoľníčka, ktorá prípad zachytila v médiách.

KOMENTÁRE

Ficov zásadný prelom. Alebo ani nie

Sme na priesečníku, keď Ficov prospech a prospech krajiny, sa pretínajú.


Už ste čítali?